آموزش های ویدیویی رایگان برنامه نویسی و وب

سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش در گوشی های سامسونگ

0

در حالی که همه ما انتظار رونمایی سری جدید گوشی های سامسونگ با حسگر اثر انگشت زیر صفحه نمایش بودیم ٬ سامسونگ محصولی متفاوت و خلاف انتظار ما را ارائه کرد.محصولی با سنسور تشخیص عنبیه چشم که پیش تر نیز شاهد عرضه آن در گوشی های پیشین سامسونگی بوده ایم.اما اکنون پس از عرضه شدن گوشی های برند های چینی با سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش ٬ داستان متفاوت شده است.

سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش گوشی های سامسونگ انقلاب جدیدی است؟

شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که آیا قرار است شاهد محصولی انقلابی در این حوزه از سوی سامسونگ باشیم یا خیر که نیاز است در پاسخ چندین مورد را بدانید.اوایل سال میلادی فعلی ٬ شرکت های چینی با عرضه سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش ٬ امکان اینکه نوآوری خاصی در این زمینه وجود داشته باشد را از سامسونگ گرفتند و سامسونگ نیز با عدم استفاده از چنین سنسوری ٬ نشان داد که چندان دنبال محصول انقلابی که کاربران خواستار آن هستند نیست.برای همین ٬ شاهد عرضه شدن سری گوشی های گلکسی اس ۹ و نوت ۹ با سنسور عنبیه و نه سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش بودیم.

اما حالا داستان کمی متفاوت شده است.بازخورد های منفی مداومی که در مورد حذف سنسور اثر انگشت وجود داشت ٬ بالاخره کمپانی های بزرگ را به زانو در آورد و آن ها را مجبور به بازگشت به این سنسور دوست داشتنی کرد.

چرا سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش؟

مشکلاتی از قبیل شبیه بودن چهره افراد به هم که باعث گول خوردن فیس آیدی آیفون شد نشان داد که نمی توان چیزی بی نظیر تر از اثر انگشت افراد در این جهان پیدا کرد.از سوی دیگر ٬ سرعت پایین و اجبار به نزدیک کردن گوشی هوشمند به چشمان خود برای باز شدن صفحه نمایش نیز باعث رنجش بسیاری از کاربران گوشی های سامسونگ شد.در همین حال همه یکصدا فریاد بازگشت اثر انگشت را سر میدادند و بالاخره گویا سامسونگ درخواست مشتریان خود را شنیده است.

سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش گوشی های سامسونگ

شرکت تولید کننده سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش گوشی های سامسونگ

بر اساس گفته ها و شنیده ها ٬ شرکت کوالکام در سال ۲۰۱۹ مسئول طراحی و تولید سنسور های اثر انگشت زیر صفحه نمایش سامسونگ با فناوری اولترا سونیک خواهد بود.گفته می شود که گوشی های بالارده و بعضا میان رده سامسونگ در سال ۲۰۱۹ دارای این سنسور خواهند بود و سامسونگ سنسور تشخیص عنبیه را حذف خواهد کرد.

این در حالیست که چند روز پیش شاهد عرضه گوشی وان پلاس ۶ تی با سنسور اثر انگشت زیر صفحه نمایش بودیم و پیش از آن نیست شرکت های ویوو و اوپو از این فناوری استفاده کرده بودند.

پس ٬ سامسونگ بر خلاف شعار های تبلیغاتی خود چندان نوآور نخواهد بود و شانس نوآور بودن خود را تنها به دلیل ریسک پذیری پایین خود از دست داد.در صورتی که در مورد کمپانی وان پلاس اطلاعاتی ندارید ٬ حتما پستی که در آینده نه چندان دور منتشر خواهیم کرد را مطالعه نمایید.

نظر شما در مورد کمپانی سامسونگ و احتیاط بیش از اندازه اش چیست؟ آیا همیشه باید دنباله رو شرکت های دیگر باشیم تا حاشیه امن تری برای سود خود ایجاد نماییم؟

منبع خبر : GSMArena

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.