آموزش های ویدیویی رایگان برنامه نویسی و وب

اینستاگرام فیلتر شده است و دیگر قابل دسترسی نیست یا نه؟

0

بعد از فیلتر شدن شبکه اجتماعی محبوب تلگرام ٬ زمزمه های فیلتر شدن اینستاگرام نیز اخیرا به گوش می رسید و همین سبب این تفکر می شود که اینستاگرام از دسترس خارج شده است.به بیانی دیگر ٬ این روز ها شرایط اجتماعی جوری شده است که تا تقی به توقی میخورد و شبکه اجتماعی و یا وبسایتی از دسترس خارج می شود ٬ می گوییم فیلتر شده است.در گذشته نیز که تلگرام هنوز از دسترس خارج نشده بود نیز هرگاه که این شبکه اجتماعی از دسترس ما خارج می شد ٬ به سبب بدبینی درونی خود ٬ فورا و بدون مطالعه اخبار می گفتیم که تلگرام فیلتر شد.اما واقعیت چیز دیگری بود.

در مورد اینستاگرام نیز داستان مشابه است.در حال حاضر که این مطلب را می نویسم ٬ یعنی ساعت ۱۱ و ۳۰ دقیقه ۱۷ ام آبان ماه ۱۳۹۷ ٬ اینستاگرام بدون استفاده از هیچگونه نرم افزار تغییر آی پی به راحتی باز شده و هیچ مشکلی بابت لود شدن پست ها و یا قسمت های دیگر برنامه وجود ندارد.

اما چرا دیروز و روز قبل آن شاهد اختلال در اینستاگرام بودیم؟ دیروز اینستاگرام فیلتر شده بود و امروز رفع فیلتر شده است؟

اینستاگرام فیلتر شد

در واقع دلیل اصلی این ماجرا مشخص نیست ٬ اما می توان حدس زد که مسئولین در حال تست کردن امکان فیلتر کردن محتوای خاصی بوده اند.چرا که جدای از اینستاگرام ٬ بسیاری از سایت های پرکاربرد خارجی نیز از دسترس خارج شده و دسترسی به آنها تنها از طریق برنامه های تغییر آی پی امکان پذیر بود.از سوی دیگر ٬ می توان احتمال ایجاد اختلال در شبکه زیر ساخت را در نظر گرفت و با توجه به سابقه درخشان اختلالات زیر ساختی ٬ چندان دور از ذهن نمی رسد که به دلایل مختلف اینستاگرام و بعضی از وبسایت ها مانند Cloudflare از دسترس خارج شده باشند.

بالاخره اینستاگرام فیلتر شده است یا نه؟ اگر نه ٬ فیلتر می شود؟

در حال حاضر تنها می دانیم که اینستاگرام از دسترس خارج نشده است و تنها بعضی از شرکت های ارائه دهنده اینترنت در باز کردن پست ها و اپلیکیشن اینستاگرام دچار مشکل شده اند.اما در مورد اینکه در آینده شاهد خبر هایی با تیتر ” اینستاگرام فیلتر شد ” خواهیم بود یا نه نمی توان بحث کرد.به هر حال هر احتمالی وجود دارد.امیدواریم که شاهد فیلتر شدن این شبکه اجتماعی بسیار محبوب نباشیم!!

نظر شما چیست؟ آیا برای شما اینستاگرام فیلتر شده است و بدون برنامه جانبی باز نمی شود؟ آیا اینستاگرام در آینده فیلتر خواهد شد؟

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.